Skopiuj widget
Widget
Widget
Thumb_widget
Skopiuj kod
Skopiowano kod

Stephen Paul Taylor - Dziękuję Poland '16

5.00 zł

Kup teraz

Uzbrojony w dwa keyboardy, kilka kostiumów i kilogram brokatu, Stephen Paul Taylor jest jednoosobową synthpopową orkiestrą. Jego koncerty są przepełnione energią, humorem i dziwną teatralnością. Rytmy z yamahy wywołają tupanie nóżką, zaś melodie roztopią twoje serce. Twierdzi, że urodził się, żeby być na scenie i od dobrych kilku lat zajmuje się tylko tym. Grał trasy po kilkunastu krajach, zarówno w klubach jak i tramwajach czy stacjach metra. Po raz pierwszy odwiedzi Polskę, gdzie zagra siedem koncertów z okazji wypuszczenia przez BDTA jego materiału na kasecie.
Oprócz działalności solowej współtworzy również zespoły Trike oraz The Rad Dads, nakręcono o nim kilka krótszych lub dłuższych dokumentów, został memem, kilkukrotnie był w telewizji.

W lutym 2016 wydaliśmy na kasecie reedycję albumu "People Tonight", z tej okazji Stephen po raz pierwszy odwiedził ze swoim solowym projektem Polskę i zagrał tu siedem koncertów. Planowo każdy koncert miał być nagrywany w całości i wydawany od razu na CDr w niskim nakładzie, ale w praktyce różne problemy techniczne trochę pokrzyżowały nam plany. W Poznaniu i Warszawie tańczący ludzie na parkiecie bądź też sam Stephen rzucający się po scenie wyłączyli kilkukrotnie prąd i całe nagranie poszło się...no nie wyszło po prostu. Z całego materiału który udało się nagrać zrobiliśmy selekcję i wydajemy go teraz na tłoczonym CD w nakładzie 200 sztuk. Bo to dobra muzyka na wakacje.

Tracklista:
01. Rainy Days (Kraków)
02. Party Boys (Kraków)
03. Emotional Self Control (Kraków)
04. Beach Party (Gdańsk)
05. Disenchanted Hearts (Łódź)
06. People Tonight (Kraków)
07. Single And Seventeen (Łódź)
08. Seduce Me (Opole)
09. Hollywood (Łódź)
10. Fuck Around (Łódź)
11. No Way (Kraków)
12. Je Deteste L'Amour (Łódź)
13. Spokój (Łódź) [Super Girl & Romantic Boys Cover)
14. Body Slam (Poznań)
15. Fighting (Łódź)
16. Graveyard Eyes (Poznań)
18. EKSF (Gdańsk)

Osiemnaście utworów, 73 minuty materiału. Może i nawet byłoby więcej, ale nie weszło na płytę.

Zdjęcie użyte na okładce: Sandra Roczeń, okładka: Michał Turowski.
Całość zarejestrowana przy użyciu Fostexa MR-8 w partyzanckich klubowych warunkach, za wyjątkiem koncertu z krakowskiej Alchemii zarejestrowanego z konsolety przez miłego pana akustyka - dziękujemy. Zmiksowało się samo, nie masterował nikt.

Czteropanelowy digipack, tłoczone CD, nakład 200 sztuk. Tylko połowa z tego trafia do sprzedaży internetowej/dystrybucji.
Premiera i wysyłka zakupionych egzemplarzy - 15/07/2016

Zapowiedź/odsłuch: https://soundcloud.com/bdta/bdta-cxiv-stephen-paul-taylor-graveyard-eyes-live-in-poznan